Virtuální realita

Virtuální realita

Zkráceně VR, určitě už jste na tato dvě písmenka někde narazili. Aby také ne, jedná se o celosvětový fenomén. Virtuální realita, virtuální svět, který vás dokáže celé obklopit a pohltit. Jedná se o jedinečný a atmosférický zážitek. Dnes již nejde o žádné sci-fi, ale o současné technologie, který si můžete pořídit k sobě do obývacího pokoje a užívat si jich naplno.

Virtuální brýle

Možná jste již narazili na složitá videoherní zařízení za desetitisíce, která můžete připojit k PC nebo k herní konzoli. Poskytnou vám jistě netušené a dech beroucí zážitky v té nejlepší možné kvalitě. Ale existuje ještě jedna možnost, jak si plně vychutnat VR a neplatit za to zároveň astronomické částky. Tou možností jsou speciální VR brýle po váš chytrý mobilní telefon. Které můžete zakoupit například na serveru virtualni-bryle.eu.

Brýle pro virtuální realitu

Jak to funguje?

Řešení je až překvapivě jednoduché a přitom chytré. Vše co musí váš chytrý mobilní telefon splňovat, je přítomnost gyroskopu, který potřebuje pro to abyste se mohli rozhlížet po okolí. Váš telefon se umístí do speciální náhlavní soupravy a pomocí volně dostupných aplikací se jeho obrazovka rozdělí na dva samostatné obrazy. Díky čočkám umístěným ve VR brýlích pak vnímáte výsledný spojený obraz jako plně 3D. Můžete se plynule rozhlížet do všech směrů a zkoumat jedinečné virtuální světy.

Trend budoucnosti

V současnosti je VR využívána především pro zábavné účely a ke stažení najdete nepřeberné množství „různých her”, které vás dokáží plně vtáhnout do svého světa. Ovládání je přitom také velice jednoduché, ve většině případů se hry ovládají pouhým pohledem. Pokud se na určitou věc zaměříte, použijete ji, dokážete ji ovládat a podobně. Přesto je vhodným doplňkem pro pokročilejší aplikace bezdrátový ovladač, se kterým si dokážete vychutnat ještě dynamičtější herní zážitek.

Virtuální realita

Budoucnost VR však není v pouhém hraní a zábavě. Nabízí se různé virtuální prohlídky vzdálených míst a muzejních sbírek, ve VR dokonce tvoří i první umělci. VR je fenoménem se kterým se musí počítat.

Zdroj: aktualitycz.cz