Velkým trendem a hitem poslední doby se stala virtuální realita, která začíná pronikat z herních doupat opravdových „geeků“ i mezi běžné zákazníky. A má jim co nabídnout. Kdo by totiž odolal návštěvě virtuálních světů, které vás mohou obklopit plně 3D?

Virtuální realita

Virtuální realita

Ceny stále klesají

S rozmachem a vzrůstající oblibou virtuální reality je spojena i větší dostupnost a rozmanitější nabídka. Díky tomu si může dostupnou technologii pro zobrazení virtuální reality dovolit už opravdu každý, nejedná se dnes o nic drahého. Máte tak na výběr od sofistikovaných brýlí pro nejvýkonnější počítače a herní konzole, po relativně jednoduché, ale stále velmi zábavné a dostačující zařízení pro mobilní telefony.

Hurá do hry

Ale tím, na čem doopravdy záleží, jsou samy hry. Technologie je jedna strana mince, ale pokud nenabídne zábavné hry a hříčky, bude se na ni u vás pouze prášit. Virtuální realita naštěstí těží ze všeobecného zájmu a tak nabízí opravdu nepřeberné množství her a hříček k vyzkoušení. Pokud vlastníte nadupané PC, můžete si užít nejnovější hry také v objetí virtuální reality a ponořit se do nich ještě hlouběji. Ale i pokud vlastníte mobilní telefon, je nabídka her a aplikací, které virtuální realitu podporují, skutečně široká. Můžete se tak z vlastního pohledu ocitnout za volantem silných závodních vozů a užít si pocit z rychlosti tak, jako nikdy dříve. Nebo se stát opravdovým akčním hrdinou a zachránit celou Zemi. Fantazii se ve virtuální realitě meze rozhodně nekladou. A když už si budete chtít odpočinout, jistě uvítáte možnost využití virtuální reality i mimo hry. Skvělým příkladem je třeba služba Street View, díky které si můžete prohlížet různá místa po celém světě.

Zdroj: press-media.cz