Určitě jste na pojem virtuální realita již narazili. Co si však pod tímto slovním spojením konkrétně představit? Virtuální realita je fenoménem dnešní doby, který vás nepochybně dokáže obklopit a celkově pohltit. Zkušenosti získané v rámci virtuální reality dokazují, že se jedná o jedinečný, nezapomenutelný zážitek s výjimečnou atmosférou. Co bylo před lety nemožné a sci-fi jako ve filmu, je v současnosti velmi reálné. Současné technologie vám umožní užívat si vše naplno v pohodlí domova.

virtualní realita

Virtualní realita

Aktuální novinka v podobě virtuálních brýlí

V dnešní době jsme všichni zahlceni velkým množstvím videoherních zařízení za tisíce i desetitisíce, která můžeme připojit k počítači nebo herní konzoli. Pokrok jde však kupředu a dechberoucí zážitky si můžete vychutnat v podobě virtuálních brýlí. Výhodou této technické vymoženosti je, že je dostupná všem, nemusíte si ji pořídit za astronomické částky a tyto speciální brýle jsou určeny pro váš chytrý mobilní telefon. Vše co váš chytrý telefon musí splňovat, je přítomnost gyroskopu, který je třeba pro snímání aktuální polohy. Díky čočkám, které jsou ve virtuálních brýlích, pak vnímáte výsledný obraz trojrozměrně, tedy 3D. Můžete se pak rozhlížet do všech směrů a prozkoumávat rozmanité virtuální světy.

Éra virtuální reality v budoucnosti

Virtuální realita je v dnešní době využívána zejména pro zábavné účely. Ve virtuální realitě nejsou žádné hranice, najdete tak nepřeberné množství her, aplikací, které vás zkrátka vtáhnou do svého světa. Pozitiva virtuální reality lze spatřit především v jednoduchém ovládání, někdy stačí pouhý pohled, čehož lze do budoucnosti využít v různých oborech, například zdravotnictví. Další výzvou VR jsou různé virtuální prohlídky vzdálených míst a muzejních sbírek, v simulované realitě již první umělci tvoří svá díla. Nepochybujte, že se dostáváme právě do virtuální reality, ve které je možné všechno a s tím musíme do budoucna počítat.

Zdroj: aktualitycz.cz