Jednoho obyčejného víkendu jsem tak ležel doma u televize. Ležel jsem na krásné vyhřáté semišové sedačce a rozhodoval jsem se co asi budu dělat. V televizi zrovna dávali Dva a půl chlapa, co si tak vzpomínám a já přemýšlel co asi budu celý den dělat. Klasický víkend říkal jsem si. Budu ležet, koukat na bednu, pak si zajdu na jídlo a pak zase budu tvrdnout u televize.

Když to jsem si takhle vzpomněl, že mám na poště nevyzvednutý balíček z jednoho e-shopu s virtuálními brýlemi! Tam bych mohl dojít, řekl jsem si. Ještě že bydlím na Praze 1 a máme poštu non-stop. To je pohodička, usmyslet si, že se pro balíček zastavím třeba o půlnoci nebo ve 4 ráno v sobotu. Ale o tom budu psát jindy.

No nic, asi ve dvě odpoledne jsem se zvedl z té krásné, semišové sedačky a dokopal se skočit na poštu pro zásilku virtuálních brýlí. Po úmorné cestě (bydlím asi 300 m daleko) jsem se dostavil na poštu a brýle vyzvedl. Balíček mne překvapil, byl menší, než jsem očekával. Na obrázku vypadají brýle i balení strašně obrovské. Což balíček nevypadal, to je mi překvápko, řekl jsem si.

Po chvilce zase sedím na sedačce a rozbaluji VR brýle. Zakoupi jsem takové ty černé, i když jsem se rozmýšlel jestli nevzít ty bílé. Nevěděl jsem si rady a tak jsem na stránkách e-shopu našel kontakt na který jsem zavolal, pohodový pán mi řekl, že je to ve své podstatě jedno, jaké VR Brýle zakoupím, akorát že ty černé jsou vhodné pro větší telefony, od rozměrů iPhone 6 a výše. Prý pokud mám menší telefon ať raději koupím ty bílé brýle – VR Box 2.0. Nakonec jsem pro můj 4,7 palcový telefon zakoupil VR Scinecon – ty černé brýle.

Po rozbalení jsem v telefonu spustil aplikaci, kterou jsem zdarma stáhl na AppStore, vložil telefon do brýlí a začal poznávat virtuální realitu. Nevěřil jsem tomu jak je možné, že VR brýle spojí rozdělený display telefonu dohromady, opravdu jsem to nechápal, jak to může být sakra možné. Nejdříve jsem ale viděl obraz celkem špatně, stačilo o kousek telefonem posunout a zaostřit horním a bočními kolečky na VR brýlích.

A najednou super! Neskutečné! Virtuální brýle spojily obraz a já zrovna koukal na nějaké video na Youtube, ve kterém jsem se mohl rozhlížet do všemožných světových stran! Opravdu to nechápu, sranda za cca 700 Kč a co to vše umí! Vyčůraně jsem to platil předem abych měl dopravné zdarma :-).

Po chvilce jsem nastahoval spoustu dalších aplikací a her. Pozastavil jsem se ale u VR Inmind, kde jak jsem pochopil, někomu vstoupíte do mozku. Letíte vesmírnou lodí, ve které se můžete rozhlížet do všech světových stran. Pootočením hlavy posunete obraz, stačí se chvilku zaměřit na určitý bod a automaticky vystřelíte. Cílem hry je vlastně zničit co nejvíce špatných, červeně svíticích neuronů.

Super, je asi 8 večer a já strávil 5 hodn hraní VR her, prohlížení StreetView sledování videí z youtube. Je to berzva, ale je čas jít spát.